Kinnisvara fotograafeerimine

Kinnisvara pildistamisel on oluline leida tasakaal piisava informatsiooni esitamise ja potentsiaalsete ostjate huvi äratab vaadete vahel. Seega tuleb fotode tegemisel mõelda nagu ostja.  

Et kinnisvara müüa edukamalt ja kvaliteetsemalt on vaja 2 olulist komponenti. Korralikku müügiinimest ja kvaliteetset esitlust, ehk fotosid. Parimal juhul ka lisaks virtuaaltuuri ja videosi.
Kinnisvara pildistamas käies on tihti minu kui ka teiste kinnisvarafotograafide käest küsitud, et miks nii palju kohapeal teete pilte ja miks järeltöötlus võtab nii kaua aega. 
Tihti kogu protsess võtabki aega 2-3 päeva. Olenevalt ka tegu on korteriga või suure majaga. Kuidas ruumid on valgustatud, ehk kas kohapeal on tööd lihtne või raske teha, kas on vaja kasutada välku või saab teha naturaalse valgusega. Igast ruumist tehakse vähemalt 2 nurgast ja 2 est küljest 4-5 erineva valguse/fookusega pildid. Mis hiljem teatud töötlusprogrammis käsitsi kokku nn õmmeldakse. Seega ainuüksi ühest ruumist tuleb teha ca 16 pilti kui mitte rohkem.
Piltide töötlemise aeg sõltub fotograafi töökoormusest ja kui palju tööd on vaja teha. Korrektuur (värvi korrigeerimine, kontrasti reguleerimine, teravuse lisamine) võib võtta tundide kaupa. Kui fotograaf tegeleb objektide eemaldamise või muude keerukamate
redigeerimistöödega, võib see lisada oluliselt töötlemise aega. 
Kokkuvõttes võib öelda, et kogu tööprotsess võib võtta aega võtta mitu päeva. 

Soovid ka enda kinnisvarale kvaliteetseid müügipilte?

Võta meiega ühendust, arutame ja hea meelega oleme teile abiks!